Laikrodžių muziejuje

Laikrodžių muziejuje

2021-03-03 mūsų mokyklos 6, 8 ir 9 kl. mokiniai su technologijų mokytoja Barbara Pajarskiene dalyvavo virtualioje ekskursijoje iš Klaipėdos. Šį kartą lankėmės Laikrodžių muziejuje. Kokias paslaptis slepia Laikrodžių muziejaus ekspozicija?  Jas atrasti ir atskleisti galėjome vaikščiodami po muziejų bei įmindami užduotis virtualiai!

Buvome kviečiami pakeliauti laiko labirintais virtualiame ture po Laikrodžių muziejų. Vedami žaismingo gido – Agnės, pasakojimo, sužinojome, kaip  saulė, vanduo, net ugnis gelbsti matuojant laiką, kokie laiko skaičiavimo įrengimai nuo seniausių laikų lydi žmogų jo gyvenimo kelionėje. Paprastus, primityvius prietaisus ekspozicijose keičia sudėtingesni mechanizmai – XIII a. pabaigoje atsiradę mechaniniai laikrodžiai. Tai buvo tikra laiko skaičiavimo prietaisų revoliucija! Mechaninių laikrodžių pavyzdžiai sudaro didžiausią muziejaus kolekcijos dalį. XIX–XX a. mokslo ir technikos pažanga neaplenkė ir laikrodžių – išrasti tikslūs sekundometrai, chronometrai, elektromechaniniai, elektroniniai, kvarciniai, kvantinai prietaisai. 

Greta tiesioginės laiko matavimo funkcijos apžvelgėme ir laikrodžio kaip meno kūrinio, interjero puošmenos ar asmens aksesuaro paskirtis. Žymūs Europos ir pasaulio meistrai tobulino laikrodžių formas, dekorą, naudojo brangias medžiagas, prašmatnų apipavidalinimą. Ekspozicijoje matėme originalius renesanso, baroko, rokoko ir vėlesnių stilių pavyzdžius.