RENGINYS „GYVOJI BIBLIOTEKA“

RENGINYS „GYVOJI BIBLIOTEKA“

2018 m. sausio 16 d.  Vilniaus “Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje lankėsi „Gyvoji biblioteka“.

Gyvoji biblioteka yra neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Gyvoji biblioteka sudaryta iš „gyvųjų“ knygų, bibliotekininkų ir skaitytojų. Gyvosios knygos – tai žmonės iš pažeidžiamų socialinių grupių, visuomenėje patiriantys diskriminaciją ar išankstines nuostatas (feministas, veganas, aspergerio sindromą turintis žmogus, abstinentas ir kt.), kurie turi daug ką pasakyti besidomintiems atskirtį ar diskriminaciją patiriančių žmonių gyvenimu ar norintiems iš pirmų lūpų išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Į skaitymo procesą (Gyvosios knygos ir Skaitytojo atviras pokalbis) pasinėrė 8 ir 9 klasių mokiniai ir mokytojai. Salėje tvyrojo nepaprastai jauki ir draugiška atmosfera, buvo labai gera matyti visų besišypsančius veidus, juoko bei gerų emocijų pripildytas šypsenas. Įsitikinome, jog skaitymas sugriauna nežinios ir baimės sieną, ugdo toleranciją ir tarpusavio supratimu grindžiamą draugystę.

Gyvosios bibliotekos metodas yra įrašytas į Europos Tarybos jaunimo žmogaus teisių ugdymo programą. Jis skatina susimąstyti, sujaudina, įtraukia, nustebina – todėl yra patrauklus ir paveikus.

Renginio organizatoriai:

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Vida Žvikevičienė

Psichologė  Raselia Gatelienė

Vyr. soc. pedagogė Julija Butkevičienė